باور چیست و روش تغییر باورها

باورهای منفی یا همان باورهای محدود کننده باورهایی هستند که باعث ایجاد محدودیت در کار و زندگی تان می شوند. وقتی باور های محدود کننده در زندگیتان ایجاد شود باعث می شود که نتوانید کارهایتان را به درستی انجام بدهید و مسائل زندگیتان را به درستی حل کنید و در زندگی و کسب و کارتان محدود شوید. تمام اینها به دلیل باورهای محدود کننده است که در ذهنتان ایجاد شده است. باور محدود کننده باعث ایجاد احساس منفی در شما می‌شود و عزت نفس و اعتماد به نفس تان را از بین می برد.

باور های منفی چه تاثیری در زندگی می گذارد؟
۱- باورهای منفی باعث ایجاد احساس منفی می شود.

۲- باورهای منفی باعث ایجاد محدودیت ها و مشکلات در زندگی می شود.

۳- باورهای منفی انسان را به سمت شکست هدایت می‌کند.

۴- باورهای منفی باعث از بین رفتن عزت نفس و اعتماد به نفس می شود.

باورهای منفی را چگونه شناسایی کنیم؟
راه و روش های زیادی برای شناسایی باورهای منفی و محدود کننده وجود دارد. بهترین مربی شناسایی باورهای منفی در دنیا آنتونی رابینز (anthony robbins) است. اما روشی که آنتونی رابینز در کتاب‌هایش آموزش داده یک روش نسبتا سخت برای تشخیص باورهای درست و اشتباه است. اما در این قسمت از مقاله می‌خواهم یک روش بسیار ساده و راحت به شما بگویم که با استفاده از این روش میتوانید بفهمید باور هایتان درست یا اشتباه؟

ساده ترین راه برای شناسایی باورهای درست و اشتباه تان توجه کردن به احساسات تان است. کامل به احساسات من توجه کنید! وقتی به موضوع فکر می‌کنید و احساس خوبی نسبت به آن موضوع داشتید یعنی باورهایتان نسبت به موضوع خوب است فقط باید باورهای خوبتان را تقویت کنید.

اما وقتی به موضوع فکر می کنید و احساس خوبی نداشتید نشانه این است که باورهای تان نسبت به این موضوع اشتباه است. به عنوان مثال برای اینکه ببینید باورهای تان نسبت به پول درست است یا نه باید ببینید که وقتی به پول فکر می‌کنید که احساسات در شما ایجاد می شود.

چگونه باور هایمان را تغییر بدهیم؟
چگونه باور هایمان را تغییر بدهیم؟
رسیدیم به اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش این مقاله. بعد از اینکه باور های اشتباه و محدود کننده را در زندگیتان پیدا کردید باید باورهای درست و مثبتی را جایگزین باورهای اشتباه کنید. تغییر باورها ممکن است زمانبر باشد. به این نکته توجه کنید که ممکن است چندین ماه برای تغییر باور منفی باید زمان بگذارید و باور تان را عوض کنید تا شرایط زندگی تان عوض شود. و نکته دیگر این است که وقتی باورهای درست را در ضمیر ناخودآگاه تان ایجاد کردید ممکن است باز به باورهای منفی و محدود کننده تبدیل شود. شما باید همیشه بر روی خودتان کار کنید تا باورهای درست تقویت شود. از همراه من باشید تا شما را با روش‌های تغییر باور آشنا کنم.

۱- تغییر باورها با جملات تاکیدی مثبت
یکی از ساده ترین روش های تغییر باورها استفاده از جملات تاکیدی مثبت است. با تکرار مکرر و مداوم جملات تاکیدی به مرور زمان می توانید باورهایتان را تغییر بدهید. قدرت کلمات بسیار زیاد است. کلمات در زندگیتان باور ساز هستند. وقتی از کلمات منفی در جملات زمان استفاده می کنید به مرور زمان باعث ایجاد باورهای منفی در شما می شود. برای همین اگر بخواهید باورهای درست را در خودتان ایجاد کنید می توانید روزانه از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید.

البته طراحی و ساخت جملات تاکیدی بسیار مهم است و باید قوانین و اصول ساخت عبارات تاکیدی را کامل بلد باشید. جملات تاکیدی که طراحی می کنید باید مثبت و به زبان حال باشد. مثلاً:

من آهنربای جذب پول و ثروتم
تمام افراد ثروتمند آدم‌های خوبی هستند
خدا روزی رسان بی حساب است
من کسب و کار پولسازی دارم
من هر روز از هر نظر بهتر و بهتر میشوم
من یک فروشنده حرفه ای هستند
من احساس خوب و بی نظیری دارم
و…

۲- تغییر باور ها با برچسب ها
یکی دیگر از ساده ترین روش های تغییر باور ها استفاده از برچسب های مناسب است. منظور از برچسب با همان عباراتی هستند که ویژگی و شخصیت خودمان را با استفاده از آنها بیان می‌کنیم. به عنوان مثال

من پولدارم
من ثروت آفرینم
من اخلاقم
من موفقم
من جذابم
من دوست داشتنی ام
من زیبا هستم
و…

۳- استفاده از تصویر سازی ذهنی و تجسم خلاق
استفاده از تصویر سازی ذهنی یا تجسم خلاق یکی دیگر از روش های تغییر باور است که باید هر روز انجام بدهید. تجسم خلاق و تصویرسازی ذهنی یکی از روش های تمرکز برای رسیدن به خواسته‌ها و آرزوهاست.

به مرور زمان اگر از این قدرت تخیل خود استفاده کنید می‌توانید باورهای درستی در خودتان ایجاد کنید. برای استفاده از این قدرت بی نظیر که خداوند در اختیار مان قرار داده است باید کامل مشخص کنید که دقیقا چه چیزی را میخواهید. از شما می‌خواهم که هر خواسته و هدف که دارید را با مشخصات کامل و با جزئیات دقیق در دفترچه آرزو و خواسته هایتان را بنویسید.

برای استفاده از قدرت تصویرسازی ذهنی شما باید با جزئیات دقیق خواسته ها و آرزوهایتان را تجسم کنید. هر چقدر احساس و بهتر شود نشانه این است که در حال فرستادن ارتعاش به کائنات و جهان هستی هستید و اگر هرچه بیشتر ارتعاش هدف تان را به کائنات بفرستید به مرور زمان ارتعاشی که به کائنات فرستادید باعث ایجاد باور در شما می شود. سعی کنید در این روش از تغییر باورها خواسته ها و آرزوهایتان را با جزئیات دقیق تجسم کنید.

۴- زندگیتان را از چیزهای منفی پاکسازی کنید
برای تغییر باورهای تان تمام چیزهایی که باعث ورودی منفی در ذهن تان می شود را باید پاکسازی کنید. به عنوان مثال رسانه های تلویزیونی، شبکه های اجتماعی و ویدیو ها و یا حتی آهنگ هایی که باعث ایجاد احساس منفی در شما می شود را باید از زندگیتان دور کنید. برای دیدن ویدیو و فیلم ، فیلم هایی را به شما پیشنهاد که باعث ایجاد انگیزه در شما می شود و احساس خوب در شما ایجاد می کند. توصیه می کنم از کلیپ ها و فیلم های انگیزشی استفاده کنید تا انگیزه تان زیاد شود.

تمام افراد منفی که منفی گویی می کنند و احساسات بدی به شما منتقل می کنند را از زندگیتان حذف کنید. اما یکسری افراد منفی مثل اهل خانواده را ممکن است نتوانید زندگی تان حذف کنید. برای این گونه افراد مثل پدر،مادر خواهر و برادرر شما باید از قانون بی توجهی استفاده کنید. هرگز نگذارید که ورودی ذهنتان را معرفی کند زیرا این ورودی های ذهن به مرور زمان باورهای منفی و محدودکننده در شما ایجاد می کنند.

باور ها و رسیدن به خواسته ها و آرزوها
برای اینکه به آرزوها و خواسته های تان برسید باید ذهنتان آنها را باور کند. آقای ناپلئون هیل (Napoleon Hill) نویسنده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید می‌گوید “ذهنتان هر آنچه را باور کند به آن می رسید”

پس مهم ترین قدم برای رسیدن به تمام آرزوها و خواسته هایتان تغییر باور هاست. باید باور کنید که با آن چیزی که میخواهید میرسید. مطمئن باشید جهان پر از فراوانی است و اگر با تمام خواسته ها و آرزوهای تان هم ارتعاش شوید به آنها می رسد. برای تغییر باورها هم پیشنهاد می کنم اول باورهای منفی و محدودکننده را شناسایی کنید و با توجه به روش هایی که گفتم هر روز بر روی تغییر باورهای تان کار کنید. به مرور زمان باورهای تغییر می کند و نتایج تغییر باور های تان را در زندگیتان مشاهده می کنید.

باور ها چگونه ایجاد میشوند؟
در این قسمت می خواهم هم کامل تر به شما آموزش بدهم که باورها چگونه ایجاد میشود و چگونه با تغییر باور های مان به خواسته‌ها و اهداف مان میرسیم.

همان طور که گفتیم برای اینکه به هر خواسته و آرزوی که دارید برسید باید ذهنتان باور کند که به آن خواسته و آرزو می رسید. برای این که ذهنتان باور کند شما باید به صورت مداوم ارتعاش خواسته و هدف تان را بفرستید. به مرور زمان ارتعاشات هدف تان را که ارسال می کنید باعث می شود باورهای تان شکل بگیرد.

وقتی باورهایتان ایجاد شد شما به صورت ناخودآگاه ارتعاش هدفتان را آنقدر ارسال می کنید که کائنات به ساده ترین شکل ممکن شما را با خواسته و هدفتان می رساند.

همانطور که در مقالات قبلی سایت در مورد قانون جذب گفتیم مهمترین مرحله برای رسیدن به خواسته ها و آرزوها در قانون جذب این است که ذهن تان آن هدف و خواسته را باور کند. و ساده ترین راه برای این که ذهن تان را باور کند فرستادن ارتعاش مثبت در جهت خواسته و آرزوهایتان به کائنات است. برای این که ارتعاش هدفتان را خیلی واضح و دقیق به کانال بفرستید طبق روش‌هایی که به شما گفتیم باید هر روز بر روی تغییر باورهای تان کار کنید. پیشنهاد می کنم روزانه 30 تا 60 دقیقه برای تغییر باورهای تان زمان بگذارید.

جمع بندی

تمام زندگی انسان هارا باورهایشان می سازند. تنها تفاوت بین تمام انسان ها بین باورهای شان است. برای این که بتوانید شرایط زندگی تان را کامل تغییر بدهید و مسائل و مشکلات زندگی تان را حل کنید باید باور های محدود کننده و باورهای مخرب و منفی را شناسایی کنید و باورهای درست را جایگزین باورهای اشتباه کنید.

تعریف باور به زبان ساده ذهنیت شما در استضمیر ناخودآگاه تان است. در این مقاله شما را با تمام راه و روش های تغییر باورها آشنا کردم و از شما می خواهم که اگر میخواهید باورهایتان را تغییر دهید در اولین مرحله باورهای اشتباه تان را شناسایی کنید و باورهای مثبت را جایگزین باورهای منفی دان کنید. مطمئن باشید با تغییر باورهای تان زندگیتان کامل تغییر خواهد کرد.

از شما می خواهم اگر می خواهید به اهداف و آرزوهایتان برسید روزانه 30 تا 60 دقیقه بابت تغییرهای باورتان زمان بگذارید. مطمئن باشید که اگر تمام کارهای گفته شده در این مقاله را عملی کنید بعد از مدتی نتایج خواهید گرفت که زندگی تان را کامل متحول می کند. امیدوارم از این مقاله نهایت استفاده را ببرید و و زندگی بی نظیری را برای شما آرزو می کنم. منتظر نتایج ارزشمند شما هستم .

 

http://dallastsql67777.canariblogs.com/-11818163
http://messiahxwsp78888.mybjjblog.com/-10949260
http://judahppni44555.suomiblog.com/-11251057 
http://stephenigda12222.isblog.net/-13437438
http://kylerozda94163.blogkoo.com/-15363064
http://felixxywt99900.tblogz.com/-10821282
http://felixcjqu85174.total-blog.com/-21159141
http://remingtonjjsb98517.alltdesign.com/-16435864
http://israelfdbx11134.tribunablog.com/-10298100
http://stephenduvr99989.shotblogs.com/-10055641

 

[ بازدید : 3 ]

[ سه شنبه 25 شهريور 1399 ] 11:13 ] [ سینا میزاری ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]